Zápis vlastnického práva k jednotkám na KN

Vážení družstevníci,

k dnešnímu dni bylo do Katastru nemovitostí zapsáno vlastnické právo k bytovým jednotkám převedeným do vlastnictví prvních pěti družstevníků. Nyní je nutné doložit vznik SVJ zápisem do veřejného rejstříku a následně bude Katastr zapisovat i další bytové jednotky převedené do vlastnictví.

Z toho důvodu jsme do sekce Dokumenty - Žádosti vložili vzory žádostí o převedení bytu do osobního vlastnictví, a to ve dvou verzích - pro jednotlivce a pro manžele. Družstevníci, kteří nyní mají zájem o převod a mají splacený svůj další členský vklad v plné výši, mohou vyplněné žádosti podat do 15.12.2014. Žádosti je možné doručit osobně kterémukoliv z členů představenstva, vhodit do poštovní schránky družstva, zaslat poštou na adresu družstva nebo zaslat datovou schránkou.

Podpis převodních smluv bude probíhat v termínu od 17.12. do konce roku 2014. Podepsané smlouvy budou vloženy na Katastr hned po doložení vziku SVJ.

Pro družstevníky, kteří hodlají svůj další členský vklad splatit formou hypotéky, chystáme další vlnu převodů k termínu první mimořádné splátky družstevního úvěru v roce 2015.